
Pris per person från 1695:-
Gäller t.o.m. 2012-12-31. Gäller boende i dubbelrum. Enkelrumstillägg: 300:-.
Här möts du av en kreativ miljö med havet och skogen som inspirationskälla. Klitterhus är lämpligt för exempelvis lagutvecklingar med sitt avskilda läge, sin rofyllda omgivning och inte minst sin goda mat.
Vi sätter gärna ihop paketlösningar där ni väljer bland måltider, övernattningar, evenemang och aktiviteter i trakten.
Till förfogande står en konferenslokal med plats för upp till 45 personer i biosittning, denna är belägen i restaurangplan. Dessutom finns ytterligare två lokaler, ett sammanträdesrum med plats för åtta personer samt en lokal med plats för upp till 14-16 personer vid ett styrelsebord.
Den standardutrustning som finns är blädderblock, overhead och whiteboard, trådlöst internet, pc-kanon. Skulle ni ha andra önskemål kan vi säkert hitta lösningar.
Ni är varmt välkomna med önskemål då vi ser fram emot att ha er som konferensgäster här på Klitterhus.
För information och bokning tala med Gustaf, Linda eller Amanda.
Affärsresor.se
Allt om affärsresor, gruppresor och mässor för svenska affärsresenärer.
www.affarsresor.se
Schweden 365
Urlaub in Schweden – Reiseinformationen und Aktivitäten
www.schweden365.com
Sverigeresor.se
Upplevelser, logi och resor i Sverige.
www.sverigeresor.se